🕹 Igor Dodon: "Evident că situația nu e simplă. Situația e foarte gravă. În genere în lume e gravă" 12 iunie 2020, 10:07
🔥 Igor Dodon a găsit explicație de ce în Moldova ieri am avut un antirecord la COVID19. Pentru că "în lume tot e antirecord în ultimele 2 zile, "pentru că au fost scoase restricțiile" 12 iunie 2020, 10:07 🔗 Link
⭕️ "Moldovenii sunt de vină. Pentru că așa e la noi. Pentru că se urca în rutieră ca în banca aia de șprote. Când autoritățile încep să strângă gaica - Guvernul e de vină", a spus președintele, fără a se referi la propria persoana și exemplul care-l oferă cetățenilor 12 iunie 2020, 10:07 🔗 Link
⛔️ Dodon: Recomandarea mea e să nu mergem iar la restricții economice. Asta nu e soluție, atâta timp cât sistemul medical face față. Trebuie să identificăm riscurile și să le gestionăm. Depinde de fiecare din noi 12 iunie 2020, 10:07 🔗 Link