"Moldovenii sunt de vină. Pentru că așa e la noi. Pentru că se urca în rutieră ca în banca aia de șprote. Când autoritățile încep să strângă gaica - Guvernul e de vină", a spus președintele, fără a se referi la propria persoana și exemplul care-l oferă cetățenilor