Voi, Sandu, Năstase, Candu, Șor, întâi trebuie să dați jos Guvernul, să încercăm să numim Guvernul de 2 ori și apoi teroretic ajungem la subiectul privind demisia președintelui. Încercați să epuizați etapele 1 și 2, apoi ajungem la 3. Vă amintesc că tot dvs spuneați că e imposibil de organizat prezidențiale și parlamentare anticipate într-o zi. Acum vă contraziceți. Haideți să vedem ce va spune Curtea Constituțională: E posibil ca președintele să dizolve Parlamentul în ultimele 6 luni de mandat? E posibil de organizat alegerile parlamentare anticipate și prezidențiale într-o zi?