Igor Dodon azi în vlogul său: Vrabia Mălai visează. Coborâți de pe facebook. Pe oameni nu îi interesează alegerile, dar salariile, seceta, etc. Spuneți vă, rog cum demisia președintelui poate rezolva problemele oamenilor. Din contra. Ce înseamnă demisia mea? Nu avem Parlament, și nici Guvern funcțional și nu avem nici președinte. Va fi primul caz în istoria Moldovei, probabil, când toate instituțiile de primă importanță sunt paralizate... Putem să ne permitem? Nu cred....Eu înțeleg presiunile psihologice... etc