Din aceeași ediție
Ha! Deciziile Comisiei de Sănătate Publică diferă puțin de anunțurile făcute azi dimineață de Igor Dodon. Mai exact, o parte din deciziile CESP se referă la 15 iunie și nu la 1 iunie cum a anunțat Igor Dodon. A fost dezinformat președintele sau prea s-a grăbit cu anunțurile?
Iată ce prevede decizia printre altele:
Reluarea, începînd cu data de 15 iunie 2020, a activității unităților de alimentație publică. Se va admite deservirea la mese a maximum 4 persoane, cu excepția grupurilor constituite din membrii unei familii de gradul unu și doi pe linie
dreaptă și colaterală.