Din aceeași ediție
Iată ce prevede decizia printre altele:
Reluarea, începînd cu data de 15 iunie 2020, a activității unităților de alimentație publică. Se va admite deservirea la mese a maximum 4 persoane, cu excepția grupurilor constituite din membrii unei familii de gradul unu și doi pe linie
dreaptă și colaterală.