Azi s-au făcut 3 comunicări una după alta. Primii au trimis comunicat cei de la DA și au spus că nu fac nicio alianță cu cineva, însă sunt gata să voteze demiterea Guvernului Chicu-Dodon. Evident, textul a fost însoțit de un eseu lung despre importanța unui Guvern de Salvare Națională