🔥 Renato Usatîi la ora 19.00: Dodon a dat ordin SIS-ului să anunțe la Consiliul Suprem de Securitate (joi) că Plahotniuc și Candu au furat miliardul, iar Usatîi e omul lui Plahotniuc 12 mai 2020, 19:29
⭕️ Usatîi: Eu nu aș fi făcut conferința asta, dacă nu era acest bardac din SIS. Sunteți niște corupți, contrabandiști, cu excepția celor sinceri. N-ați făcut nimic în timpul lui Plahotniuc, dar acum deja pregătiți provocări cu numele meu?! După ce se întâmplă în ultima săptămână, se pare că ați pierdut frica cu totul 12 mai 2020, 19:29 🔗 Link
🚦 Usatîi: Dar ce este grav cu adevărat, Dodon l-a sunat pe Esaulenco (directorul SIS) zilele trecute. I-a spus ce trebuie să scrie la Consiliul Superior de Securitate de joi. Mersi oamenilor din aceste structuri, care într-adevăr lucrează. Țineți-vă, încă puțin, 2-3 săptămâni, mai mult nu trebuie 12 mai 2020, 19:29 🔗 Link
🧨 Usatîi: În ședință s-a discutat modalitatea pregătirii și prezentării informațiilor către președinte și către public. Drept urmare, Esaulenco a dat indicații să fie inclus în acest raport date despre cum Vladimir Plahotniuc împreună cu Andrian Candu a furat miliardul, iar Usatîi e omul lui Plahotniuc. Ați pierdut frica cu totul, sau ce? 12 mai 2020, 19:29 🔗 Link