Filip și Casa Presei. Filip a întors Casa Presei înapoi statului. Iar de acolo altcienva trebuie să preia, din anturajul socialiștilor. (n. red: Încă nu a existat niciun anunț oficial din partea statului). Acest dosar ar fi fost utilizat pentru a face presing pe Pavel Filip să accepte coaliția cu socialiștii