Viorica Dumbrăveanu a explicat de ce unii lucrători medicali, implicați în tratarea COVID-19, primesc salarii mai mari, iar alții - salarii mai mici: Sunt oameni care lucrează cu norma de 0,25, cu 0,5, cu 1,5. În acest condiții depinde mult de timpul lucrat și de funcția în care activează