Din aceeași ediție
Mămăliga și Tokana scrie că trolii socialiști, având acces primii la informația despre captură - au apucat prăjina înainte și au distribuit un fals, precum că acești bani ar fi fost destinați lui Usatîi, Șor și Candu
Sorin Stati spune că, cei 1,5 mln Euro capturați sâmbătă reprezintă veniturile ilicite din contrabandă. "Mulți reprezentanți ai structurilor de forță au rămas fără “salariul și primele” de sărbătorile de Paște", scrie sursa
Schema de la Băcioi ar fi fost protejată de șefi ai poliției din Crima Organizată și procurorii moldoveni. Din vara trecută, atunci când Stati făcuse dezvăluirile - procuratura nu a inițiat/sfârșit niciun dosar la acest subiect
Pe final, foto simbol :)
P.S. Sorin Stati este fost șef MoldATSA, care după fuga lui Plahotniuc a făcut dezvăluiri incendiare referitor la contrabanda la scară largă, controlată de oamenii oligarhului.