Fost ministră a Sănătății publică un mesaj al unui medic de la Bălți, care a lucrat cu pacienți COVID19, dar nu a fost izolată, nici testată. Continuă să muncească. De cealaltă parte, Zdg scrie că numărul medicilor contaminați de acolo a ajuns azi la 20