Deși i-a îndemnat pe toți să nu meargă la Biserică, Igor Dodon s-a dus azi la Biserica din Lemn împreună cu familia. Acesta spune că a discutat despre măsurile luate de conducerea statului împreună cu Mitropolia privind petrecerea slujbelor fără enoriași în acest an. La fel, ar fi donat bani