Din aceeași ediție
Dacă tot vorbim de cadre medicale, situația nu e veselă deloc nici la Căușeni. Cică în acea substație de urgență majoritatea lucrătorilor medicali sunt în carantină, iar mașinile sunt parcate în boxă. Sunt chemate ambulanțe din alte regiuni pentru a face față
Fost ministră a Sănătății Ala Nemerenco scrie că la moment stația AMU Caușeni e intrată în colaps:
- 12 felceri din 16 confirmați COVID pozitiv
- 3 ambulanţieri COVID pozitivi
- 4 soferi confirmaţi pozitiv
- 1 medic COVID pozitiv.