💣 Fost ministră a Sănătății Ala Nemerenco scrie că la moment stația AMU Caușeni e intrată în colaps: - 12 felceri din 16 confirmați COVID pozitiv- 3 ambulanţieri COVID pozitivi- 4 soferi confirmaţi pozitiv- 1 medic COVID pozitiv. 17 aprilie 2020, 09:00
🚑 Dacă tot vorbim de cadre medicale, situația nu e veselă deloc nici la Căușeni. Cică în acea substație de urgență majoritatea lucrătorilor medicali sunt în carantină, iar mașinile sunt parcate în boxă. Sunt chemate ambulanțe din alte regiuni pentru a face față 17 aprilie 2020, 09:00 🔗 Link
📺 Observați o chestie? Realitatea e cu totul alta decât ni se prezintă la TV 17 aprilie 2020, 09:00 🔗 Link