Capital politic pe vreme de pandemie. În plină pandemie, PD a decis să capitalizeze pe gafele lui Dodon, Chicu și Dumbrăveanu. Filip spune și el că desolidarizează de greșelile făcute de guvernare și că formațiunea sa cere ca toți medicii infectați să primească îndemnizații. Dle Filip, păi sunteți la guvernare, dvs sunteți parte a tot ce se întâmplă?! Sau nu?!