Fostul candidat al Partidului Democrat la alegerile parlamentare noi din circumscripția Hâncești, Ion Mereuă, a fost numit astăzi de Guvern în funcția de șef al Oficiului teritorial Hânceşti al Cancelariei de Stat, funcție pe care a mai deținut-o anterior