ANRE a decis că toți agenții economici trebuie să achite facturile, indiferent că au activat sau ba. Nu a fost acceptat termenul de preungire a achitării lor. Deptatul Marian spune că e o problemă și cu chiriile de la stat și obținerea certificatului de forță majoră