E foarte posibil, dar nu bag mâna-n foc, că această companie a nimerit între ciocan și nicovală din cauza stării de urgență în toată Europa. Treaba a fost speculată politic de Usatîi, încât l-a enervat pe Dodon. În rezultat, firma a primit un salut direct de la Guvern. Evident, băieții au decis să renunțe la tot profitul și să facă și donații, numai să nu-și facă probleme. Nu le trebuie nici bani, doar să nu le fie sistată activitatea :) Declarații video aici.

P.S. Pe de altă parte, cum spune rusul, 10-15 mii euro profit la o cursă e tare neploho.