Firma: Situația e regretabilă și ne pare rău. Cu regret, s-a creat o situație de eroare tehnică. Cu regret a devenit o situație speculată politic de primarul de Bălți - Renato Usatîi, iar în rezultat s-a creat impresia că suntem o companie de escroci, ceea ce nu este adevărat.

Firma: Nu am realizat supraprofit de 17 600 euro așa cum sugera Usatîi. Profitul nostru a fost de 10 mii de euro, dar am decis ca toată această sumă să o donăm Spitalului Toma Ciorbă și Timofei Moșneaga sub formă de echipament. Și sindicatului am mai transferat 50 de mii de lei.