ANRCETI anunță printr-un comunicat, că în prima săptămână de carantină, consumul de internet atât fix cât și mobil în Moldova a crescut cu aproape 30% față de perioada similară a anului trecut. În mod normal consumul de internet fix crește cam cu 10-12% pe an