Fosta ministră a sănătății, Ala Nemerenco, spune că avem până ieri 36 de lucrători medicali infectați cu COVID-19 (+1 decedat). Potrivit ei, este foarte mult. 18% din numărul total. Nici țările care se confruntă cu probleme grave nu au inregistrat așa ceva. Italia a înregistrat circa 9% din numărul total de îmbolnăviri