Personalul medical care lucrează la Spitalul Clinic de Boli Infecțioase „Toma Ciorbă”, Institutul de Medicină Urgentă și Spitalul Clinic Municipal de Boli Contagioase pentru Copii vor fi transportați la spital și acasă cu mașinile care aparțin Armatei