Bilanțul celor infectați de COVID-19 în România a ajuns azi dimineață la 576. 143 de cazuri noi confirmate în doar 24 de ore. 73 în total au fost declarați vindecați, deocamdată. După cum putem vedea, prieteni, în România a început explozia. Să sperăm că la noi nu va fi așa, după cum a demonstrat aici, deși nu prea cred nici eu în acest scenariu