Sursa scrie ieri că o femeie care a călătorit în același avion cu prima, diagnosticată pe 7 martie cu COVID19, a primit testul pozitiv. Reiese că de aproape o săptămână - tanti umblă liberă și nestingherită prin sat, ceea ce ar putea însemna o epidemie locală. Urmărim