🚨 Eu nu prea cred în ce spune Sputnik, însă autoarea este o tânără din satul Bălceana, Hâncești, care vorbește despre satul ei de baștină 14 martie 2020, 09:15
💣 Sursa scrie ieri că o femeie care a călătorit în același avion cu prima, diagnosticată pe 7 martie cu COVID19, a primit testul pozitiv. Reiese că de aproape o săptămână - tanti umblă liberă și nestingherită prin sat, ceea ce ar putea însemna o epidemie locală. Urmărim 14 martie 2020, 09:15 sursa: m.sputnik.md ↗ Sursă 🔗 Link