Deja probabil știți, pentru că am mai scris-o mai sus, dar PAS, PPDA și PD se pregătesc să semneze o declarație despre ireversibilitatea cursului UE. Părerea mea - foaie verde lobodă. O metodă prin care PD își negociază pozițiile în viitorul Guvern pe care-l vor investi cu socialiștii. Păcat că DA și PAS intră în capcanele astea formulate cu mare grijă de vechii cai politici democrați