Încă ceva despre dosarul Tranga. Omul lui Viorel Morari a rămas în sistem. Este vorba de Procurorul Vladislav Bobrov. Acesta, se pare, a fost și el implicat în mai multe dosare cusute cu ață albă. Evident, în PG se știe asta. Acesta i-a scris o scrisoare lui Stoianoglo în care spune că Varzari ar fi gata să mai facă o plângere, dacă ar primi anumite garanții de la Stoianoglo. Bobrov spune că i se sugerează să-și dea demisia. Adică să urmeze calea lui Viorel Morari. Ziarul de Gardă a intrat în posesia acestei note