ANSA va avea noi vicedirectori – Igor Vâlcu și Oleg Lișcenco. Iar la conducerea parcului pentru tehnologia informației „Moldova IT Park” va veni Natalia Donțu. Numirile au fost aprobate de Guvern. Totodată, s-a acceptat cererea de demisie a directorului adjunct al Agenției Proprietății Publice, Vadim Dermeji