🕹 Guvernul din România a căzut azi în urma unei moțiuni de cenzură. Aseară, Executivul a aprobat peste 20 de ordonanțe de urgență 5 februarie 2020, 16:35 · sursa: agora.md ↗ Sursă originală
🔴 ANSA va avea noi vicedirectori – Igor Vâlcu și Oleg Lișcenco. Iar la conducerea parcului pentru tehnologia informației „Moldova IT Park” va veni Natalia Donțu. Numirile au fost aprobate de Guvern. Totodată, s-a acceptat cererea de demisie a directorului adjunct al Agenției Proprietății Publice, Vadim Dermeji 5 februarie 2020, 16:35 ↗ Sursă