Situația arată prost de 2 ori: Omul PAS din Hâncești nu a fost propus să candideze în circumscripția lui (Cobzac), iar pe de altă parte - organizația locală a nesocotit decizia forului politic suprem din cadrul formațiunii, care a propus-o pe Stamate. Verticala puterii în partidul Maiei Sandu nu funcționează 😀