În cadrul Consiliului Național Politic s-a decis cu 91 de voturi și 3 abțineri desemnarea Olesei Stamate în calitate de candidat. Da, dna ex-ministru al justiției. Ieri s-a aflat că organizația locală a PAS de la Hâncești nu e de acord cu această candidatură și l-a înregistrat în cursă pe alt membru PAS - Grigore Cobzac - fost deputat. Asta în timp ce organizația teritorială Hâncești e ok cu candidatura lui Stamate