Azi seara, Igor Dodon a scris pe pagina sa de facebook că __Scopul nostru este sa analizam absolut toate resursele financiare interne si sa le direcționăm corect, in interesul cetățeanului.__ Mai mult, acesta nu exclude că ar putea convoca un referendum la acest subiect: Utilizarea rezervelor BNM pentru îmbunătățirea vieții oamenilor. Mai exact: 1 mlrd de dolari. Ce cunoscută e cifra asta :D