Noutăți avem și de pe frontul de Est. O instanță de arbitraj a acceptat revendicările Gazprom cu privire la recuperarea unei datorii de peste 329 milioane de dolari de la Moldovagaz SA. Asta înseamnă de fapt datoria transnistrenilor pusă pe spatele nostru. Interesant cum o vor întoarce. După cum se mișcă lucrurile, sigur pun la cale ceva. Cel mai probabil - vor anula datoria, dar noi va trebui să cedăm ceva tare scump și drag nouă 😫