Hai să începem ziua cu un banc :) Noul ministru al Justiției, Fadei Nagacevschi, crede că judecătorii moldoveni se pot evalua unii pe alții. Adică - asta să fie acea reformă a justiției despre care vorbesc toți. Acesta chiar s-a arătat „plăcut surprins” de deschiderea magistraților cu privire la evaluarea lor extraordinară. Statul R. Moldova devine o glumă tot mai proastă 😂