Igor Dodon a spus aseară la TV că s-a grăbit așa cu Premierul Chicu pentru că ar fi aflat că echipa Maiei Sandu plănuiește să întârzie plata salariilor, pentru ca să încălzească publicul și să-l scoată la proteste împotriva socialiștilor. Mai degrabă e o scuză/motiv găsit de președintele Dodon