Neața! După cum se așează planetele, se pare că socialiștii îl vor propune la funcția de procuror general pe unul dintre cei 4 care a fost selectat de ministerul Justiției, pe vremea când era condus de Olesea Stamate. Risc să mai fac un pronostic acum: Noul PG ar putea fi unul dintre cei 2: Alexandr Stoianoglo sau Oleg Crâșmaru. 😀