Va arăta mult mai solid dacă va înainte un premier, majoritatea va analiza și nu-l va accepta. Președintele iar analizează, sucește, învârteșe și propune alt candidat. Și iată atunci majoritatea PSRM - PD va spune: O, da, dl Chicu e krutoi ciuvac, hai să-l votăm :) Nu e mai solid așa? Unde mai pui că sunt 3 luni pentru un pic de șah?!
P.S. În locul lui Chicu poate fi oricine. Este important altcineva: Cine îl va pune acolo 😀