Acest ultim scenariu a apărut pe ultima sută de metri și încă e neclar ce presupune, dar asta înseamnă că Dodon propune ca toți să voteze legea Guvernului și să nu există asumarea răspunderii. Reiese că e același lucru. Atunci care e diferența?
Interesant, e vreo capcană la mijloc? Juriștii ce spun?