Democrații vor cu orice preț să revină la guvernare. Candu o declară deschis că se așează la masa de negocieri cu oricine, chiar și cu PSRM. Mai mult, acesta spune că PD va reveni la guvernare mai repede decât cred unii. Și de aici putem deduce că totul depinde de cum va juca cărțile Maia Sandu. Dacă o face prea dur - Dodon își găsește alți aliați. Dacă e prea slabă - oamenii își vor pierde încrederea și în ea. Stăm la pândă