Maia Sandu, declarații:
Andrei Năstase n-a avut curaj să iasă în conferință și să-și recunoască înfrângerea. Eh, nici de asta n-a fost în stare. A ieșit la ora 9.25 în locul lui Maia Sandu. Probabil, bărbatul și puterea din blocul ACUM.
Cea mai mare victorie a fost pentru cetățeni - au ales liber. Guvernul va lucra cu toți primarii și autoritățile alese".