Din aceeași ediție
Ambasada SUA se implică de partea Guvernului în disputa cu judecătorii. Misiunea diplomatică condamnă decizia Adunării Judecătorilor de vineri, unde au fost demiși membrii CSM. Americanii cred că asta e o tentativă de a bloca reforma, evaluarea judecătorilor și pedepsirea celor corupți
În același timp, unele voci susțin că Igor Dodon încearcă să cureze vechiul sistem și să-l conserveze așa cum este. Urmărim! House of Cards, nu alta :D