Și iată pe argumentul că noua guvernare intervine în justiție - pedalează în special judecătorii corupți. Și cumva au dreptate. Dar cei care vor cădea în capcană - vor fi judecătorii care mai mult sau mai puțin încearcă să fie onești.

Și am trista senzație că până la urmă va fi așa: Хотели как лучше, а получилось как всегда. Părerea mea umilă e că, decât așa mizerie în sistem cum a fost până acum - mai bine intervenția și operația din afară.

Iată așa o cașă-malașă. Prieteni, dar voi ce credeți: Trebuie să intervină politicul mai mult în justiția de azi sau trebuie lăsați judecătorii să găsească soluția cea mai bună?