După ce m-am bucurat, înainte să încheiem dealul cu Șor apare Plahotniuc și-mi spune - întoarce-mi acțiunile înapoi. Spune că a vândut prea ieftin. Îi spun că le-am vândut practic. Îmi spune: Nu e nimic strașnic. Este CNA, PG… și s-au început problemele. Le voia înapoi tot pentru 10 milioane. Am refuzat inițial. A cerut parte din dealul cu Șor. După negocieri am agreat că-i mai dăm încă 5 milioane. Peste un timp, ne dăm seama că Șor încă nu a plătit toată suma. Și cred că special la cererea lui Plahotniuc. Tot atunci vine Plahotniuc la mine și întreaba: unde sunt cele 5 milioane ale mele? Îi spun: Șor n-a plătit. El îmi spune că nu-l interesează și să plătesc din banii mei. Noi discutam direct atunci.

Iaralov în același timp o făcea pe good cop și îmi cerea să respect cererile lui Plahotniuc.

I-am cerut lui Șor să anulăm dealul. Însă el fugea la Plahotniuc și îi spunea tot. Și decideau cum să mă doboare. Fix așa cum au făcut cu Filat.

Într-un final i-am întors acțiunile lui Plahotniuc și el le-a vândut lui Șor. I-am întors în situație oglindă. Oricum l-a noi a ajuns mai puțin.. vreo 2 mln.

urmează continuare…