Toată istoria începe cu acțiunile VictoriaBank pe care le-am cumpărat. A fost cea mai mare greșeala a vieții mele. Era o treabă murdară, în care eu am intrat. Eu am luat decizia, dar nu trebuia să fac asta.

Deci, eu am cumpărat așa:
39% - VictoriaBank
28% - BEM
90% - ASITO
100% - VictoriaAsigurari

În februarie 2013 aveam 40% deja. Vine la mine Șor și spune că vrea să cumpere de la mine toate cele 40%. Noi nu voiam să vindem acțiunile. În acea perioadă a început să facă presiuni atunci statul, prin intermediul lui Veaceslav Negruța, ministrul Finanțelor. Pentru a ne forța să vindem acțiunile, am fost presați dur de instituțiile statului. Eram învinuiți de acțiuni raider.