CERE RĂBDARE
Într-o postare pe facebook, Maia Sandu cere răbdare din partea cetățenilor cu privire la reforme: "Noi lucrăm câte 20 de ore pe zi, încercând să remediem dezastrul descoperit. Dar trebuie să conștientizăm că, în continuare, nu avem justiție și procuratură funcționale."
PETIC, O NOUĂ RUNDĂ DE ACUZAȚII
Gheorghe Petic a organizat un LIVE pe facebook, unde a adus mai multe învinuiri fostului ministru de la MAI - Alexandru Jizdan. În replică, acesta a declarat că va face demers la PG.
Opozantul rus Alexei Navalny se pare că a fost otrăvit. Acesta a fost internat în spital. Este neclară starea lui de sănătate. Autoritățile spun că are "o alergie severă"
CONSILIER NOU
Dodon mai aduce un om din Guvernul Filip la președinție - Viorica Dumbrăvanu, fostul viceministru Muncii, Protecţiei Sociale și Familiei și fostul secretar de stat al Ministerului Sănătății, Muncii și Protecției Sociale va fi numită în funcția de consilier în domeniul dezvoltării sociale a președintelui.