Sorin Stati: „Cu anabolizante era la fel, de schemă era responsabil Damir. În ciuda comisiei parlamentare de investigație de prin 2016, contrabanda a continuat. Ea era controlată de Dorin Damir, finul lui Vlad Plahotniuc. În 2009 erau 4 grupări, care nu lucrau centralizat. Eu am sesizat poliția, ei au analizat, ca pe urmă să-mi explice că totul e legal. Mai târziu eu am înțeles că ei au intrat în schemă. Mai târziu schema a fost centralizată, din momentul în care Pavel Filip a devenit ministrul la MTIC”