Trebuie să fie maestru cel care va scrie. Asta pentru că deciziile Curții Constituționale, desi ar putea fi considerate legale, ele nu se înscriu în spiritul legii și democrației. Mai ales că există suspiciuni rezonabile de favorizare a PD, deoarece a anunțat că termenul limită de formare a majorității exact în seara când expira termenul. E legal, dar asta nu e în spiritual legii. Mai ales că a avut la dispoziție săptămâni întregi la dispoziție.