Cu pași siguri, numărul abonaților la canalul de Telegram crește. Suntem peste 340 deja. Atunci când sunt demoralizat, mă uit la cifra aceasta și devin optimist din nou :) Sper că fiecare din voi are un motivator bun. Să vedem ce avem interesant de citit azi:
::TECHNOLOGY:::::::::
Din aceeași ediție
🔎 Un pic de scandal din Rusia. Yandex a lansat clasamentul celor mai populare site-uri, iar cei de la Mail.ru le-au cerut ca toate proiectele lor să fie eliminate din rating
💍 Șeful departamentului design de la Apple, Jony Ive, și Mark Newson, au creat un inel din diamante pentru a fi vândut în scopuri caritabile. Acesta va fi licitat la Sotheby's începând de la 150 de mii de USD
🚗 Unicornul francez BlablaCar a atras investiții de 114 mln USD și a cumpărat Ouibus, un serviciu de transport cu autocarul
👩 🏻 CEO-ul Youtube scrie pe blog. Da, chiar ea. Înseamnă că e serios și dureros. Aceasta critică noua lege UE, acel art.
13, care face ca responsabilitatea pentru încălcarea drepturilor de copyright să cadă pe companii, nu pe utilizatori. Explicația lui Susan Wojcicki o găsiți [aici
](http://bit.ly/2RSzbxc)::INTERNATIONAL:::::::::