(...) Marian: Nu suntem apropiați. Am copilărit într-o ogradă la Poșta Veche. Într-adevăr am greșit, instituțiile au greșit. El a mințit, asta e regretabil. Noi trebuie să învățăm din aceste lucruri. Înțeleg că se cere și demisia mea. Chiar dacă nu eu l-am angajat, nu am participat la concurs sau la decizii... s-a greșit. Eu mi-am făcut treaba onest, eu am depus eforturi pentru a ajuta țara. Cu echipa o să discutăm pe acest aspect.